The buffet is like a buffet. There are products of our own production to choose from, there are ready-made factory products. But! A big BUT. It is very expensive for an institution of this kind. By comparison, a snack with a cutlet with a side dish, coffee with a bun will cost 10-15 rubles per person. The margin is restaurant. A cake in 80-100 g costs from 2 to 3 rubles (with this money you can buy 1.5 factory loaves). Even ready-made products have a margin. Mineral water or ice cream are more expensive than in a regular store. It is convenient that it is located in the medical center. Visitors do not need to run around looking for a place to have a snack. The room is cozy, there is enough space for visitors.
See original · Русский
Fedor Gavrilkin
Level 5 Local Expert
September 23, 2024
The chips and rolls are delicious Mom's work when we went to the examination we went there the buffet is not small the assortment is large
See original · Русский
Ольга Лукьяненко
Level 10 Local Expert
May 2, 2023
Oh, I really like it, it's always delicious, clean and cozy, the service is polite and fast and nice ladies are always positive